Jak zaaranżować łazienkę z dwiema umywalkami?

dwie umywalki

Z całą pewnością umywalka jest jednym z ważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia. To właśnie przy niej rozpoczynamy i kończymy dzień, ale także myjemy ręce podczas dnia, mężczyźni golą się, a panie wykonują makijaż. Umywalka jest również tym elementem łazienkowego wyposażenia, na który zwraca się uwagę zaraz po wejściu do wnętrza, ponieważ strefa umywalki zlokalizowana jest zazwyczaj na przeciwko drzwi wejściowych. Eksperci podkreślają, że o ile jest tylko na to miejsce, warto jest zamontować nie jedną a dwie umywalki. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, które w poniższym wpisie chcemy przybliżyć.

Dwie umywalki czy jedna podwójna umywalka?

Oglądając programy o tematyce wnętrzarskiej, zauważyć można, że dwie umywalki są już niemal standardem w łazienkach dla dwojga. Są to łazienki, które w domach jedno czy wielorodzinnych ulokowane są obok głównej sypialni. Nie jest to jednak rozwiązanie, które jest zarezerwowane tylko dla tego typu łazienek. Łazienka z dwiema umywalkami to bowiem idealna opcja także dla łazienek rodzinnych. Chcąc cieszyć się takim rozwiązaniem, należy jednak pamiętać o tym, że odległość między dwiema umywalkami powinna wynosić minimum 20 cm. Umywalki od ściany także powinny być odsunięte o około 20 cm, najmniejsze umywalki mają z kolei 40 – 45 cm szerokości. Aby móc sobie pozwolić na montaż dwóch umywalek, konieczne jest minimalnie 140 cm. Jest to sporo, dlatego sama łazienka powinna być co najmniej średniej wielkości.

Do montażu umywalki podwójnej potrzeba trochę mniej miejsca. Można odjąć bowiem przestrzeń, która jest niezbędna między dwiema odrębnymi umywalkami. Nadal jednak jest to około 110 cm. Dla porównania, w przypadku klasycznych umywalek, potrzeba około 70 centymetrów.

aranżacja łazienki

W jakich aranżacjach wyglądają dobrze dwie umywalki w łazience?

Współczesna łazienka to miejsce, w którym powinny znaleźć się elementy nie tylko estetyczne, ale i ergonomiczne. Każdy detal jest istotny i ma wpływ na charakter wnętrza. Tak naprawdę dwie umywalki w łazience będą prezentowały się dobrze w każdej stylistyce, o ile są one dopasowane do wnętrza.

W łazienkach nowoczesnych sprawdzają się dwie umywalki nablatowe, które swoją estetyką przypominają misy. Sprawdzą się także umywalki meblowe prostokątne, czy zaoblone. Inaczej sprawa wygląda w łazienkach retro, w nich najkorzystniej prezentują się podwójne umywalki, które mają specjalne zdobienia, ciekawe ranty – takich modeli jest obecnie coraz więcej na rynku.

Zalety umywalek podwójnych

Zalet montażu podwójnych umywalek lub dwóch oddzielnych umywalek jest wiele! Przede wszystkim to właśnie dzięki nim można rozładować poranne korki do łazienki. Jednocześnie z łazienki mogą korzystać dwie osoby, co znacznie skraca czas związany z przygotowaniem się do wyjścia. Nie jest to jedyny atut. Projektanci wnętrz podkreślają, że dwie umywalki w łazienkach pozwalają nadać wnętrzu ciekawego charakteru, zwiększają funkcjonalność wnętrza i sprawiają, że prezentuje się ono bardziej luksusowo.

Recommended Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 4 =